Alan Adı

Harika fiyatlarla alan adınızı hemen tescil edin!

www.

ÖZEL NS OLUŞTURMA

Kendi isim sunucunuzu (NS) oluşturup markanıza değer katabilirsiniz.


WHOIS GİZLEME

Alan adınızın iletişim bilgilerini gizleyebilirsiniz Yıllık Sadece 7 TL.


DOMAIN KİLİTLEME

Alan adınızı kilitleyerek koruma altına alabilir, çalınma riskini ortadan kaldırabilirsiniz.


İÇ TRANSFER

Alan adlarınızı İxirhost’taki diğer hesaplara ücretsiz olarak aktarılmasını sağlayabilirsiniz.


GELİŞMİŞ YÖNETİM PANELİ

Yönlendirme, ns oluşturma, dns değişikliği gibi bir çok işlemi kolayca yapabilirsiniz.


STABİL FİYATLAR

Cezalı yenileme, gecikme ücreti veya fahiş fiyatla yenileme yok! Her zaman makul ve stabil fiyat politikası güdüyoruz.  • Yukarıda belirtilen fiyatlara K.D.V. dahil değildir.
TR UZANTILI ALAN ADLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER
.com.tr Alan Adı İçin İstenen Belgeler
Kişisel (ad-soyad.com.tr) Alan Adları için;
Kimlik bilgileri ile birebir uyuşan alan adı başvurularında belge gerekmemektedir.Sipariş formunda T.C. Kimlik numarası yeterlidir, sipariş geçeceğiniz ad-soyad alan adınızın, kimlik ile tam uyuşmasına dikkat ediniz.

Ticari Amaçla .com.tr Tescili;
Size göndereceğimiz "Alan adı tahsis" formu ile birlikte,
- Ticaret Sicil Gazetesi, Marka Tescil Belgesi, Sicil Tasdiknamesi belgelerinden herhangi bir tanesini bize iletmeniz yeterlidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, başvurulan alan adı ile resmi belgede yer alan ünvanın örtüşmesidir.

Dernek, Vakıf, Radyo, TV, Film, Sanatçı, Otel, Tatil Köyü, Dergi, Gazete, Hastane, İlaç, Çiftlik, Fuar, Gemi:
Bu tip bir başvuruda, bağlı bulunan örneğin otel için Turizm bakanlığından alınan Turizm İşletme Belgesi, film adları için Kültür bakanlığı Telif hakları ve sinema genel müdürlüğünden alınmış kayıt tescil belgesi gibi, işletme veya girişimin bağlı bulunan resmi kurumdan alınan resmi kayıt tescil belgesi ile başvurular kabul edilecektir.
.org.tr Alan Adı İçin İstenen Belgeler
Dernek veya vakıflar için yapılan başvurularda, başvuru yapan organizasyonun kuruluş kanunu, vakıf senedi veya dernek tüzüğünün ilk üç sayfası ve son sayfası gerekmektedir.
.gov.tr Alan Adı İçin İstenen Belgeler
Alan adının tahsisi için, alan adı sahibi resmi/devlet kuruluşun en üst makamı tarafından verilen antetli kağıt üzerinde, imzalı, kaşeli varsa mühürlü talebin, alan adı tahsis belgesiyle birlikte iletilmesi halinde başvurular tescil edilebilir.
.bel.tr Alan Adı İçin İstenen Belgeler
Alan adının tahsisi için, alan adını kullanacak belediyenin başkanı tarafından imzalı onay belgesinin ve alan adı tahsis formunun kaşeli, imzalı haliyle iletilmesi halinde tescil edilebilir.
.k12.tr Alan Adı İçin İstenen Belgeler
Başvuru sahibi devlet okulu ise ilköğretim, lise ve dengi okullar için okulların müdürlük makamınca verilmiş antetli kağıt üzerine yazılı izin belgesi kaşe veya mühürlü ve bununla birlikte alan adı tahsis formunun kaşeli mühürlü ve imzalı hali ile başvuru yapılabilir.

Başvuru sahibi özel okul ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen kurum açma izin belgesi ile birlikte belediyeden alınan iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı ile başvurular değerlendirilmektedir.
.net.tr Alan Adı İçin İstenen Belgeler
Telekomünikasyon kurumundan alınmış ISS Genel İzin belgesi, Web tabanlı çalışan kişi veya kuruluşlar için var olan web sitelerini ve vermek istediği hizmeti açıklar dilekçe (kişi adına ise nüfus cüzdanı, şirket ise ticari belgeler), ile İnternet hizmeti vereceğini beyan ederek alınabilir. İnternet hizmeti, internet servisleri verecek olan kişi veya kuruluşlara tahsis edilmektedir, her ticari kurum .net.tr alamamaktadır, başvurularınızı buna göre yapmanızı rica ederiz.
ALAN ADI TESCİL
Tüm domain uzantılarımız anında aktif olmaktadır. Satın aldığınız her domain bir host tanımı yaptığınızda sitenizi, maillerinizi kullanabilirsiniz. Sadece TR uzantılı ticari firmalar ve şahıslar için tanımlanan uzantılar gerekli evraklar tarafımıza iletildikten sonra aktif olmaktadır.