Web Tasarım Firması Seçerken

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu içeriğimizde sizlere Web Tasarım Firması Nasıl Seçilmeli? sorusunun cevabını aktarmaya çalışacağız. Kullanıcı odaklı, göze hitap eden, kullanımı ve yönetimi oldukça kolay bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız bu işi profesyonelce yapan kurumsal bir ajans ile çalışmanızı öneriyoruz. Özellikle kurumsal web tasarım projesi gerçekleştirecek iseniz bu maddeler kulağınıza küpe olmalıdır...

Web Tasarım Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Madde!

1-Firmanın Referanslarını Kontrol Edin!
Web Tasarım Firması Nasıl Seçilmeli? sorusu ile alakalı olarak verebileceğimiz ilk tavsiye referansların kontrol edilmesidir. Bir firmanın yaptıkları sizin işinizi ne derece kaliteli yapabileceklerinin en önemli göstergesidir. Sağlam referanslara sahip firma seçimi yapmak sürprizler ile karşılaşmanızın büyük ölçüde önüne geçecektir.

2-Firmanın Kendi Sitesini İnceleyin!
Burada ''terzi kendi söküğünü dikemez'' demek istemiyoruz. Web tasarım işi çok farklı bir alana ayrılmaktadır. Bir web tasarım ajansı kreatif ve ilgi çekici bir web sitesine sahip değilse o ajanstan uzak durmanızı öneriyoruz. Kendi web sayfasına özen göstermeyen bir ajans sizin web sitenize de özen göstermeyecektir.

3- Ajansın 7/24 Ulaşılabilir Olup Olmadığını Denetleyin!
Web tasarım ajansı mutlaka ulaşabilir olmalıdır. Ulaşılabilirlik konusundaki hassasiyet firmanın kalitesini belirleyen en temel özellikler arasında yer almaktadır. İstediğiniz ve ihtiyacınız olduğu anda ajans personellerine ulaşmak önemli bir kriterdir.

4-Yaptıkları İşlerin Arkasında Durup Durmadıklarını Sorgulayın!
Web Tasarım Firması Nasıl Seçilmeli? sorusu ile alakalı verebileceğimiz belki de en önemli tavsiye web tasarım ajansı personellerinin yaptıkları işlerin arkasında durup durmadıklarını kontrol etmek gelmektedir. Yani yapmış oldukları işlerde garanti veriyorlar mı? Yoksa iş bittikten sonra sen sağ ben selamet mi? diyorlar. Kurumsal bir web tasarım ajansı iş bittikten sonra oluşabilecek sorunların çözümünü üstlenir ve bu sorunları herhangi bir ücret talep etmeden güler yüzlü bir şekilde çözüme kavuşturur.

5- Yapılacak Projenin Fiyatı Üzerinde Kafa Yorun!
Web Tasarım Firması Nasıl Seçilmeli? sorusu ile alakalı olarak vermiş olduğumuz bu son tavsiyede anlatmak istediğimiz ajansın pazar fiyatının altında hizmet sunup sunmadığının sorgulanmasıdır. Oldukça düşük ücretler ile bu işi yapan firmalardan uzak durmanızı öneriyoruz. Genellikle ucuz hizmetler sunanlar firmalar değil şahıslardır...